Kamu Haberleri

ÖSYM Merkezi Atama Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercihleri geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirildi.

Lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlarca adayın girdiği 2018 KPSS’nin ardından açıklanan merkezi atama kadroları ise hayal kırıklığı yarattı. Yaklaşık 1700 memur alımının gerçekleştirileceği atamalarda en kadro lise mezunu adayların tecih edebileceği alanlara verildi. En fazla kadro ise binden fazla kontenjanla lisans mezunlarının tercih edebileceği atamalara verildi. 

11 Aralık tarihinde başlayan alımlar 20 Aralık tarihinde sona ermişti. ÖSYM tarafından alınan tercihlerin ardından ise milyonlarca aday sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Kamuilanlari.com olarak bizlerde atamaların ne zaman yapılacağına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezi Atama sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM Başkanlığı’ndan net bir açıklama gelmedi. Ancak bundan önce gerçekleştirilen alımlar göz önünde bulundurularak merkezi atama yerleştirme sonuçlarının önümüzdeki hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyor. 

Sonuçlar Nasıl Öğrenilecek?

ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS 2018/2 Merkezi Atama tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar sonuçlarını kurumun web sayfası üzerinden öğrenebilecekler. T.C numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan adaylar sonuçlara buradan erişim sağlayacaklar. 

ÖSYM tarafından sonuçlar açıklandığında anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir