Kamu Haberleri

POMEM Giriş Yönetmeliği’nde Yaş Şartı Değişikliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’nin 19 Ocak tarihli sayısında POMEM Giriş Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair karar yayımlandı. ”Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” başlığıyla yapılan yönetmelik değişikliğine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

POMEM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Yaş Şartı Kararı; Resmi Gazete’de yer alan POMEM Yönetmelik değişikliği kararına göre, yaş şartında düzenleme yapıldı. Ancak yaş sınırı değiştirilmedi sadece alımlarda 30 yaş şartının, 31 Aralık itibariyle değil 1 Ocak itibariyle aranacağı kararlaştırıldı. 

Mülakat Komisyon Kararı; Resmi Gazete’de yer alan diğer bir düzenleme ise mülakat sınav komisyonun yapısına yönelik oldu. Mülakat Komisyon yapısında yer alan psikolog kadrosunun yerinin korunması ve bundan sonraki komisyonlarda bir öğretim elemanının bulunması şartı getirildi. Diğer komisyon üyeleri ise İçişleri Bakanlığı tarafından seçilecek. 

Resmi Gazete’de Yer Alan Karar Metni

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan “31 Aralık” ibaresi “1 Ocak” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Bakanlık” ibaresi “İçişleri Bakanı” olarak ve aynı fıkranın (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“d) Mülakat sınav komisyonu; İçişleri Bakanının, biri öğretim elemanı (sivil veya emniyet müdürü) ile biri psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmak üzere görevlendireceği beş personelden oluşur. İçişleri Bakanınca üyeler arasından biri başkan olarak görevlendirilir. İhtiyaca göre aynı usulle birden fazla mülakat sınav komisyonu kurulabilir.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

POMEM Haberlerinden haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir