Kamu Haberleri

POMEM, PAEM ve PMYO Eğitim Sonu Sınavları ve Sonuçlarına Dair Duyuru

Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinde yer alan duyurular bölümünde polis adaylarının sınavlarına ve bu sınavların sonuçlarına dair duyurular yer aldı. 

Kurum tarafından yayımlanan bu duyuruların detayları Kamuilanlari.com aracılığıyla sizlerle. 

PAEM EĞİTİM SONU SINAV DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığı’nın yayımladığı ilk duyuru PAEM eğitim sonu sınav duyurusu oldu. O duyuruda Aday Komiser Yardımcısı sınavına dair bilgi verildi. 

”2018-2019 eğitim-öğretim yılında değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararı vb.) PAEM öğrencilerine Aday Komiser Yardımcısı Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Polis Akademisi Başkanlığında 02 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır.”

Sınav günü ve saatine dair ise Polis Akademisi Başkanlığı şu bilgiyi verdi. ”Söz konusu sınava katılacak öğrencilere sınav tarihleri ve tebliğ işlemleri Eğitim Şube Müdürlüğünce yapılacaktır. Öğrenciler kendilerine tebliğ edilen günde ve yerde sınava katılacaklardır.”

POMEM VE PMYO SINAV DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan diğer duyuruda ise ”22 Temmuz 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları açıklanmıştır.” bilgisi verildi. Adaylar sonuçlarına Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden ulaşabilecekler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir