Kamu Haberleri

PTT 2019/1 KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı Kadroları Belli Oldu

PTT 2023 politikası kapsamında personel sayısını artıracağını açıklamıştı. Bu kapsamda 2018 yılında 5 bin personel alımı yapan kurumun 2019 yılında da alımlar yapması bekleniyor. PTT tarafından gerçekleştirilecek ve en az 5 bin personel alımının olmasının beklendiği 2019 alımları için detayları sizlere aktarıyoruz. 

PTT 2019 PERSONEL ALIMI KADROLARI

2023 yılına kadar 55 bin personel alımı yapacağını duyuran ve alımları gerçekleştirmeye başlayan PTT, 2019 yılında da bu alımlarına devam edecek. Kurum personel alımlarında yazılı sınav uyguladığı için KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımı gerçekleştirecek. Gazi Üniversitesi’nin yardımıyla düzenlediği sınav sonucuna göre mülakata aday çağıran kurum, sözlü sınav sonuçlarına göre de atamalar yapacak.

Bu sürecin başlaması için ise PTT’nin 2019 yılı personel alımı duyurusunu yayımlaması bekleniyor. Duyuru yayımlanmadan önce ise PTT’nin hangi kadrolarda alım yapacağı belli oldu. İşte PTT 2019/1 personel alımı kadro detayları;

1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

2018 alımlarının nihayete ermesinin ardından; PTT 2019/1 5 bin personel alımı ile ilgili çalışmalara başlandı. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde ilanı 5 bin personel alım ilanının PTT İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce duyurulması bekleniyor. 

PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandığı Anda Haberdar için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir