Kamu Haberleri

PTT 2019 Personel Alım İlanı Bekleyen Adayları Üzen Gelişme

2019 yılında binlerce aday PTT tarafından yapılacak personel alımlarını merakla bekliyor. Kurum tarafından yayımlanacak alım ilanları için araştırmalarda bulunan binlerce adayı üzecek bir gelişme yaşandı. 

Personel alımları için PTT İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan basın açıklamasının ardından 2019 alımları hakkında bazı şüpheler oluşmaya başladı. 

Kamuilanlari.com olarak PTT 2019 Personel Alımları konusunu haberimizde değerlendiriyoruz. 

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI

Hatırlanacağı üzere PTT 2018 yılı içerisinde 5 bin personel alım ilanı yayımlamış ve en az lise mezunu olmak kaydıyla çok sayıda pozisyona personel alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında Gişe ve Büro Görevlisi, Tekniker, Postacı, Uzman Yardımcısı, Mimar, Mühendis, Avukat kadrolarına yapılan alımlar için adaylar önce yazılı daha sonra sözlü sınava katıldılar. 

Söz konusu alımlar için gerçekleştirilen sınavlara katılan ve tüm bu süreci başarıyla tamamlayan adaylar için ise geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayımlandı. Bakanlık sözlü sınav sonuçlarının belli olduğunu duyurduğu alımların tamamlandığını açıkladı. 

PTT 2019 PERSONEL ALIMLARI YAPILMAYACAK MI?

Bu süreçten sonra göreve başlama duyurusu bekleyen adaylar için ise PTT’den çok önemli bir duyuru yayımlandı. Adayların atamalarını hemen yapılmayacağı ve yıl geneline dağıtılacağı açıklandı. PTT bu kararını adaylara şu şekilde duyurdu.

PTT Tarafından Yayımlanan Duyuru

“Şirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılan 2018/1 personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır.”

2019 ALIMLARINI ETKİLEYEBİLİR

PTT tarafından yayımlanan bu duyurunun 2019 yılı içerisinde beklenen personel alımlarının etkileyip etkilemeyeceği konuşuluyor. Zira kurum tarafından önümüzdeki birkaç yıllık süreçte 55 bin personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. 

Bu alımlar kapsamında 2019 yılında da en az 5 bin personel alımı yapılması bekleniyordu. Ancak kurum tarafından yayımlanan sözlü sınav duyurusu adaylarda endişeye neden oldu.

Yapılan bu açıklamanın 2019 yılı personel alımlarında kontenjanların azalması, ilanın yayımlanmaması veya ilanın bir sonraki seneye sarkıtılması gibi durumlara neden olabileceği konuşuluyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

* PTT 2019 personel alım süreci nasıl olmalı?

* İlan yayımlanırsa Gişe ve Büro Görevlisi, Tekniker, Postacı kadroların eğitim şartı ne olmalı?

Tüm düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yapabilirsiniz.

KAMU KURUMLARI Tarafından Yayımlanan Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com (ÖZEL HABER – AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir