Kamu Haberleri

PTT KPSS Şartsız Postacı Alımı Öğrenim Şartı ve Diğer Koşulları

2019 yılı PTT personel alım ilanı için süreç belli oldu. Bem Bir Sen tarafından yapılan basın açıklamasında PTT personel alımlarının hangi tarihlerde ilan edileceği adaylara duyuruldu. 

Sendika, PTT’ye yöneltmiş olduğu 2019 alımlarının ne zaman yapılacağı sorgusuna yanıt aldı. Kurum sendikaya verdiği personel alım yanıtında alımların 2019 yılının son çeyreğinde yapılacağını açıkladı. 

PTT tarafından yapılan bu açıklama doğrultusunda PTT personel alımlarının Ekim, Kasım ve Aralık döneminde yayınlacağı ortaya çıkıyor. Peki bu alımlarda yer alacak kadrolardan olan Postacı kadrosuna kimler başvuru yapabilecek? Tüm detayları ile haberimizde. 

PTT POSTACI ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

PTT Personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Kurum öğrenim şartının dışında adaylardan ayrıca tüm PTT kadroları için ortak olan başvuru koşullarının da sağlanmasını istiyor. 

2018 ve daha öncesinde yapılan personel alım ilanlarına bakıldığında 2019 yılı Postacı alım ilanı başvuru şartları az çok belli oluyor.

Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde söz konusu alımlarda adaylardan talep edilen başvuru şartlarını haberimizde araştırdık. İşte 2019 yılında adaylardan talep edilmesi muhtemel başvuru koşulları;

* Türk vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum olmamak,

* Görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

* Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

* Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

* En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Burada şöyle bir özel durum var. Kurum bu sürücü belgelerinin Monoküler teşhis ile alınmamış olmasını talep ediyor. 

* Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir