Kamu Haberleri

Sağlık Bakanı Koca: Şehir Hastanelerine 12 Bin Personel Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca faaliyet başlayan Ankara’da ki Bilkent Şehir Hastanelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hastanelerin yapısı, tam anlamıyla ne zaman hizmet vereceği ve personel alımlarına dair açıklmalarda bulunan Fahrettin Koca’nın açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ŞEHİR HASTANELERİNE 12 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanelere düzenlediği inceleme ziyareti kapsamında şehir hastanelerinin çalışma prensiplerine dair bilgi verdi. Şehir hastanelerinin bulundukları bölgelerin sağlık üssü olmalarını amaçlandığını ifade eden Bakan Koca, hastaneye personel alımları konusuna değindi.

Bakan Koca personel alımlarına dair açıklamasında Ankara’ya 12 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ilan ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı. “Ankara Şehir Hastanesi’nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek”

ALIMLAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamasında alımların ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi vermedi ancak Kamu İlanları olarak ilanın tek bir seferde yapılmayacağını öngörüyoruz. Ankara Şehir Hastaneleri ve diğer şehir hastanelerine sağlık ve destek personeli alımları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yada Sağlık Bakanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek. 

Sağlık Bakanlığı şehir hastaneleri için personel alım ilanı yayımladığı anda haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin ve sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir