Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile çok sayıda kadroda personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye geneli yapılan alımlara kapsamında 6 bin 409 personel istihdam edileceği açıklandı. 

İlana adaylar bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi kadrolarından başvurularını yaptılar. 

PEKİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen alımlara dair kurum tarafından yapılan basın açıklamasını sizlere aktarıyoruz. 

* Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerden; ambulans sürücüsü ile hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi meslekleri için KPSS puanı; öncelik hakkına sahip olanlardan ise öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınmak suretiyle İŞKUR tarafından belirlenerek Sağlık Bakanlığına bildirilen münhal kadronun dört katı aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

* Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı birimleri için ilan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular sınavı gerçekleştirecek olan il sağlık müdürlüklerinin internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir. 

15 OCAK GÜNÜ AÇIKLANACAK

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanında yer alan ve kura ile belirlenecek adayların sonuçları ise 15 Ocak tarihinde çekilecek kura sonucu belirlenecek. Kura sonuçlarını, personel alım süreci ile ilgili tüm gelişmeleri Kamuilanlari.com olarak sizlere aktaracağız.

Sonuçlara dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir