Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı KPSS/4 ve KPSS/5 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile bakanlığa atamaları yapılan adayların bundan sonraki süreçlerde yapacakları işlemlere dair bilgi verdi. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda KPSS/4 ve KPSS/5 ile atamaları yapılan adayların evrak teslim işlemlerini ne zaman yapacağı hakkında bilgiler verdi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca özel durumu olan adaylardan ataması olanların nasıl bir süreç izleyecekleri bilgisi paylaşıldı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metni detayları şöyle,

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, ”KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiştir. Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Ek-3’de belirtilen şekilde ilgili birimlerimizde kurulan komisyonlar tarafından alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. 

Bakanlık özel durumu olmayan adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular 24.12.2018 – 08.01.2019 tarihleri arasında alınacağını bildirdi. Adayların bu süre içinde adayların, istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen birimlerde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmekte.

Başvuru evrakları ve özel durumu olan adayların yapmaları gereken işlemlere dair yayımlanan duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir