Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan 2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Uzman Tabip ve Tabip kadroları için 2019 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama duyurusu yayımladı. 

Bakanlığın resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, ilk defa veya yeniden atama kurası için talep toplanacağı bildirildi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN DUYURU

2019 yılı atama duyurusunda Sağlık Bakanlığı tabip ve uzman tabiplerin talep bildirimlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarına dair bilgi verdi. Bu kapsamda adayların talep bildirimi yapmalarının zorunlu olmadığı vurgılanarak bildirim yapacak adaylar için sürecin 1 Şubat tarihinde sona ereceğini duyurdu. 

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan duyuru detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Atama Duyurusu

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip unvanlarında ilk defa veya yeniden atama kurası yapılacaktır.

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr/ adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece planlama çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Sadece UZMAN TABİPve TABİPunvanındaki personel talep bildirecektir. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.) Talepler 01.02.2019 (Saat 18:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir.

Not: Kullanıcılar talep modülüne ; Talep Oluştur / Ortak Giriş Noktası / E-Devlet Üzerinden Giriş / Talep Toplama Kullanıcı Giriş Modülü / Atama Başvuru Talebi Oluştur adımlarını takip ederek girebilirler. İletişim: yhgm.stratejik@saglik.gov.tr

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru İçin TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir