Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı’ndan KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bakanlık bünyesine ataması gerçekleştirilen adayların yapmaları gereken işlemlere dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda bakanlık KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 atamaları ile atanan adayların evrak teslim sürecine ilişkin yapılması gerekenleri aktardı. 

Sağlık Bakanlığı yayımladığı duyurusunda ayrıca evrak teslim sürecinde özel durumu bulunan adayların bu süreçte gerekli işlemleri nasıl yapacaklarında dair bilgi verdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı yayımladığı göreve başlama duyurusuda, ataması yapılan adayların evrak teslim işlemlerii 8 Ocak tarihi ile 24 Ocak tarihi arasında yapacaklarını duyurdu. İstenilen evrakların nasıl ve ne şekilde teslim edileceğini de açıklayana bakanlığı şu ifadelere yer verdi. 

Sağlık Bakanlığı’ndan Yayımlanan Duyuru

* Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular08.01.2018 – 24.01.2019 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların bu süre içinde, istenen belgelerle birlikte Ek-3’de belirtilen birimlerimizde kurulan komisyonlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

* Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

* Adayların, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 24.01.2019 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olupposta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hastalık, doğum, askerlik gibi özel durumları bulunan adayların göreve başlama işlemlerini nasıl yapılacağını da açıklayan bakanlık evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir, açıklamasında bulundu. 

Kamu Haberlerine dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir