Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Asil ve Yedek Adayların Evrak Teslim İşlemleri

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alımı için binlerce aday İŞKUR üzerinden başvurularını yaptılar. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından adayların kura işlemleri gerçekleştirildi. Kura işlemlerinin de belli olmasıyla mülakatlara katılacak adayların evrak teslimlerine dair süreç başlamış oldu. Peki adaylar bu süreçte ne yapacaklar? İşte detaylar, 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI EVRAK İŞLEMLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında başvuru ve kura sonucu olumlu olan adaylar için evrak teslim süreci başlıyor. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda evrak teslim sürecinin takip edilmesi için il sağlık müdürlüklerinin internet sayfalarının kontrol edilmesi gerektiği açıklandı. 

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından yayımlanan duyurularda adayların evrak teslim işlemlerini 18 19 Ocak tarihlerinde yapacakları bildirildi. Adaylar evraklarını başvuru yaptıkları şehrin il sağlık müdürlüğünün web sayfası üzerinden öğrenebilecekler. 

YEDEK ADAYLAR NE YAPACAK?

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alımı kura sonuçlarında yedek aday olarak belirlenen adaylar ne yapacaklar? 

Yedek adaylar için açıklama Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden geldi. Sağlık Bakanlığı YHGM yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

Kuraya tabi mesleklerde ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katı aday sözlü sınava alınacaktır. Ancak, İl sağlık müdürlükleri tarafından yapılan belge kontrolü sonucunda; başvuru şartlarını taşımayanlar ile herhangi bir nedenle sözlü sınava katılamayacaklardan dolayı ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katından az sayıda adayın kalması halinde, yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak suretiyle azalan sayı kadar yedek aday sözlü sınava alınacaktır.

Bu şekilde sözlü sınava alınacak yedek adayların da sınav öncesi İl sağlık müdürlükleri tarafından belge kontrolü yapılacaktır.

Sözlü sınava alınacak adayların; başvuru belgeleri ile sözlü sınav yeri, saat ve tarihlerine ilişkin bilgilerini tercihte bulundukları (çalıştırılacakları) il sağlık müdürlüğünün internet adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı YHGM’den Sürekli İşçi Alımı Evrak ve Mülakatlarına İlişkin Duyuru

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Duyurularından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir