Kamu Haberleri

Sağlık Teknikerlerinin Atama ve İstihdam Sorunları Meclis Gündeminde

Sağlık Teknikerlerinin atanma sorunlarına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bir soru önergesi verildi. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut tarafından verilen soru önergesinde, sağlık teknikerlerinin işsizlik, atama ve istihdam sorunları gündeme getirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verilen soru önergesinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK TEKNİKERLERİ HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut tarafından verilen soru önergesinde, sağlık teknikerlerinin sağlıkla ilgili konulara hakim, uzmanlaştığı alanda çalıştığı hekime yardımcı olan meslek çalışanları olarak tanımlandığını hatırlattı. Bu kapsamda bu personellerin hastanelerde, sağlık ocaklarında, acil servislerde ve bakanlığı idari noktalarında çalıştığı vurgulandı.

Bu personellerin aldıkları eğitim ile yönetmelikteki görev tanımlarının uyuşmadığını ifade eden Burhanettin Bulut bu durumun mağduriyetlere yol açtığını söyledi. Ayrıca iher beş gençten birinin işsiz olduğu, genç işsizliğinin artış gösterdiği ülkemizde kamuda açılan kadroların yetersizliği, özel sektörde istihdamın sınırlı olmasının mağduriyeti büyüttüğü aktarıldı. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bazı sorular yönelten CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yazılı yanıtlanması istemiyle şu soru önergesini verdi.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir