Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı 10 Bin 551 Personel Atama Talebinin Sonucu TBMM’de Soruldu

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 20 aydan uzun bir süredir personel ataması yapmaması bu konuda ilgili bölüm mezunu adayların mağdur olmalarına neden oldu. Aylardır atama yapılmayan bakanlık ile ilgili son olarak atama talebi gündeme gelmişti. 

Bekir Pakdemirli, Tarım Bakanlığı’nın personel alımlarına ilişkin verilen bir soru önergesine Maliye Bakanlığı’ndan atama talep ettiklerini ifade ederek yanıt vermişti. Bu konunun ardından atamalara dair yeni bir soru önergesi verildi.

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ATAMASI HAKKINDA YENİ SORU ÖNERGESİ

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur tarafından Şubat ayı içerisinde verilen soru önergesinde 1 milyon üniversiteli işsiz olduğu ve bu sayının 150 binin mimar ve mühendislerden meydana geldiği ifade edildi. Bu kapsamda Tarım Bakanlığı personel atamalarına değinen Güzelmansur , bir önceki Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba’nın sözlerini hatırlattı. 

Bu açıklamanın ardından CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur  şu soru önergesini Meclis’e sundu. 

1- Önceki Bakan’ın yaptığı açıklamada yer alan ve 9 Şubat’ta Tarım ve Bakanlığı’na 10.551 personel alımı için gerekli kuruluşlara yazıldığı ifade edilen yazının sonucu ne olmuştur?

2- Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu personel sayısı bölümler itibariyle kaçtır?

3- İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı gerçekleştirirken Tarım ve Orman Bakanlığı’nın mühendislere ve veteriner hekimlere verdiği atama sözünü 1 yılı aşkın bir zamandır gerçekleştirmemesinin nedeni nedir?

4- Tarım ve Orman Bakanlığı, mühendislere ve veteriner hekimlere verdiği atama sözünü ne zaman yerine getirecektir. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir