Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı Bünyesine Yapılacak Personel Alımları 5 Bin Kontenjanından Az Olacak

Personel ataması konusunda Sosyal Medya da seslerinin en çok duyurmaya çalışan adaylar Tarım Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyenler. Gün aşırı sosyal medya da etkinlikler düzenleyen adaylar bakanlıktan alım konusunda adım atılmasını talep ediyorlar. 

Ancak bu konuda istedikleri yanıtı henüz alabilmiş değiller. Hatta Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu bir konuşmasında bakanlık bünyesine yapılacak personel alımlarını değerlendirdi ve alımların beklenen düzeyde olmayacağını ifade etti. 

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN ADAYLARI ÜZEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli katılmış olduğu bir televizyon programında Tarım Bakanlığı personel alım konusunu ele aldı.

Bu konuda mühendisler, teknikerler ve diğer kadrolardan alım bekleyen adayların taleplerine değinen Bakan Pakdemirli personel alımları konusunda çalışmalar olduğunu ifade etmişti. Bu konuda açık kadrolar için çalışmalar olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli alım sürecine değindi. Bu konuda çok sayıda kurumla ortak hareket etmek gerektiğini ve alımlar için onay alınması gerektiğini ifade eden Bekir Pakdemirli sürecin zorluğundan bahsetti. 

Konuşmasının sonunda yapılacak alımlara dair çok önemli bir ifade kullanan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli alımların peyderpey olacağını ve tarım bölümleri için planlamaların devam ettiğini ancak bu kadar büyük bir alım beklemesinler ifadelerini kullandı.

Söz konusu haberin videosunu izlemek için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir