Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı’na 10 bin 550 Personel Alımı Konusu Meclis’te Konuşuldu

Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarına personel alımı için binlerce aday bekliyor. Konu bir önceki Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde gündeme gelmiş ve adaylara müjdeli açıklamalar yapılmıştı. Eski adıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba, o dönem konuşmasında bakanlık bünyesine çok sayıda personel alımı yapılacağını açıklamıştı.

Ancak eski Bakan Fakıbaba tarafından yapılan bu açıklamanın üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen alım ilanları yayımlanmadı. Konu ise TBMM gündemine taşındı ve alımların 2018 yılı sona ermeden yayımlanması talep edildi. 

YILBAŞINDAN ÖNCE İLANLAR YAYIMLANSIN

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yapmış olduğu konuşmasında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın personel alımları konusuna değindi. 

Hükümet tarafından daha önceki dönemlerde yapılan personel alım açıklamalarını hatırlatan Mehmet Güzelmansur konuşmasında alımların 2019 yılı gelmeden yapılmasını talep etti. 

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un TBMM Konuşması

” Önceki Gıda, Tarım Bakanı Sayın Eşref Fakıbaba Bakanlığına 10.550 mühendis ve veteriner alımı için geçtiğimiz yıl -Mayıs ve Şubat 2018- kadro talebinde bulundu. Bu talebe neden sessiz kalıyorsunuz, neden cevap vermiyorsunuz? Sayın Bakan, gelin, Hükûmetinizin bu atama sözünü tutun hem Tarım Bakanlığının personel ihtiyacını karşılamış olun hem de işsiz mühendisleri işe kavuşturun. Yılbaşı öncesi atama bekleyen mühendislere ve personel ihtiyacı olan tüm bakanlıklara bu müjdeyi verin. “

Kamu personeli alımlarına dair açıklamalardan anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir