Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı Personel Alımı İçin Öne Çıkan Tarih Şubat yada Mart Olur Mu?

Tarım Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımları için on binlerce aday bir duyuru yada açıklama bekliyor. Bu kapsamda ise adayları sevindirecek bir açıklama gelmezken sadece Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı’ndan 2019’da alımların olması için çalışıyoruz açıklaması gelmişti. 

Peki 2019 yılı Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları yerel seçimlerden önce yayınlanır mı? Haberimizde değerlendiriyoruz. 

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

Tarım Bakanlığı personel alımlarına dair bakanlıktan gelen son resmi açıklama, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu tarafından gelmişti. Bakan Yardımcısı yapmış olduğu açıklamasında, 2019 yılı içinde alım olması için çalışmaların devam ettiği yönünde bilgi vermişti. Bakan Yardımcısı Aksu konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı.

“Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşlarında personel planlaması yaparak, ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019 yılında gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

HANGİ KADROLAR ALIM BEKLİYOR?

Twitter’da seslerini duyurmaya çalışan binlerce aday Tarım Bakanlığı’ndan kendi bölümlerine personel alımlarının olmasını istiyorlar. Bu bölümler arasında ise şu alanlar yer alıyor.

Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Orman Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Teknikerler, Orman Muhafaza Memuru adayları, Su Ürünleri Mezunları ve daha çok sayıda bölüm. 

İLAN NE ZAMAN YAYINLANIR?

Binlerce adayın cevabını beklediği soru bu aslında. Öyle ki adaylar gelecek planlamalarını yapamaz hale geldiler. Özellikle 2018 yılında alım olacak açıklamasının ardından alım olmaması adayların mağdur olmalarına neden oldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın personel alımları için aslında iki seçenek var. İlan özellikle yerel seçim kapsamında 31 Mart tarihinden önce Şubat Mart döneminde yayınlanacak yada bekleyiş devam edecek. 

Bu konuda Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun açıklamaları akıllara geliyor. Zira Aksu açıklamasında 2019’da alımların olması için çalışıyoruz demişti. Bu açıklama ilan için daha çok mu beklenecek sorusunu akıllara getiriyor.

TALEPLERİNİZİ, ÖNERİLERİNİZİ, DÜŞÜNCELERİNİZİ HABERİMİZİN ALTINA YORUM OLARAK YAZABİLİRSİNİZ

Tarım Bakanlığı Personel Alım Haberlerini Yakından Takip Etmek için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir