Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı Personel Müdürlüğüne Atanan İrfan İçöz Kimdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne yeni atama yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanlığı Onayı ile bu göreve İrfan İçöz atandı. İrfan İçöz söz konusu görevi Ocak ayından itibaren vekaleten yürütüyordu. 

Cumhurbaşkanlığı Kararı

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne İrfan İçöz’ün atamasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı;

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Personel Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İrfan İçöz atanmıştı. 

İRFAN İÇÖZ KİMDİR?

Tarım ve Orman Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğüne ataması gerçekleştirilen İrfan İçöz 1958 yılında İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen beldesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve üniversite eğitiminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda kontrol mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Bu kurumda 6 yıl mühendis 1 yılda şube müdürü ve 10 yılda daire başkanı olarak bulundu. Daha sonra üç yıl Gaziemir Belediyesi’nde, teknik işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 5 Nisan 2009 tarihinde İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcılığı’na atanan İçöz, kısa sürede kuruma uyum sağlayarak önce idari işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. İrfan İçöz yürütmekte olduğu genel sekrter yardımcılığı görevine devame derken 18.08.2010 Tarihli İçişleri Bakanlığı Onayıyla İzmir İl Özel İdaresi’ne Genel Sekreter olarak atandı. İrfan İçöz daha sonra 2014 yılında emekli oldu. 8 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan kararla da Tarım ve Orman Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğüne atandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir