Kamu Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Bağlı Kuruluşların Norm Güncelleme Yazısı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kuruluşların normları güncellendi. Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü tarafından tarafından bağlı kuruluş müdürlüklerinin normları açıklandı. Norm güncellemesine ilişkin yayımlanan duyuru metninde, norm kadroların tamamı bağlı kuruluşlar olarak ilan edildi.

Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kuruluşlar; Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü. İşte bakanlık tarafından gönderilen yazı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Norm Kadro Yazısı

Bakanlığımız taşra teşkilatında bulunan İl Müdürlükleri bünyesindeki Şube ve İlçe Müdürlükleri ile Kuruluş Müdürlüklerinin norm kadrolarının hesaplanmasıyla ilgili “Tarım ve Orman Bakanlığı Taşra Teşkilatı Norm Kadrosunun Tespit ve Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” Bakanlık Makamının 02.03.2018 tarihli ve 369 sayılı Olur’ları ile yürürlüğe konmuştur.

Bu çerçevede, Bakanlığımıza doğrudan bağlı Kuruluş Müdürlükleri için Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Norm Kadro Bilgi Sistemine (kurulusnorm.tanm.gov.tr) Kuruluş Müdürlükleri tarafından girilen ve ilgili Genel Müdürlüklerce onaylanarak Genel Müdürlüğümüze sistem üzerinden gönderilen veriler doğrultusunda oluşturulan formüllere göre hesaplanan ve bu Olur’un ilişiğinde bulunan Kuruluş Müdürlüklerimize ait norm kadro cetvellerinin yürürlüğe konulmasını;

06.03.2018 tarihli ve 408 sayılı Makam Olur’u eki norm kadro cetvellerimi kaldırılması hususunu tasviplerinize arz ederim.

Kamu Haberlerinden Anında Haberdar Olmak için Kamuilanlari.com’u takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir