Kamu Haberleri

Taşeron İşçilerin Maaşlarına Enflasyon Oranında Zam Talebi

Kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak çalışmaya başlayan taşeron işçilerinin maaş zammı konusu gündemden düşmüyor. Konuya dair son açıklama ise Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’dan geldi. 

Mahmut Arslan konuşmasında zam konusunun önemine dikkat çekerek enflasyon oranında bir zam yapılması gerektiğini ifade etti. İşte o konuşmanın detayları,

TAŞERON İŞÇİLERE ENFLASYON ORANINDA ZAM YAPILSIN

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan sendikası tarafından düzenlenen bir toplantıya katıldı. Burada taşeron işçilerin maaş zammı konusuna dair değerlendirmelerini ve taleplerini açıklayan Mahmut Arslan, taşeron işçilerinin kadroya geçirilmeden önceki durumlarını hatırlattı. Bu konuda mücadele verildiğini ve işçilerin kadroya alındığını ifade eden Mahmut Arslan, taşerondan kadroya geçenler ve KİT’lerdeki personelin sorunlarını gündeme getirmeyi sürdüreceklerini ifade etti. 

Açıklamalarında ayrıca taşeron işçilerin zammı konusunda dikkat çeken ifadeler kullanan Mahmut Arslan şu açıklamada bulundu. 

“Hükümetimizden talebimiz taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın, KİT’lerde çalışan kadro alamamış arkadaşlarımızın ücret zamlarının enflasyon oranında artırılması. Bu bizim en doğal hakkımız. Çalışanların analarının ak sütü gibi hakları olan bir talepleri. Biz bunu sonuna kadar ısrarla savunmaya devam edeceğiz. Bununla da yetinmiyoruz, bütün taşerondan kadro alan arkadaşlarımızdan, KİT’lerde ve bakanlıklarda çalışan arkadaşlarımızdan taleplerini yazılı olarak aldık ve bir imza kampanyasına dönüştürdük. Bunu da inşallah bu ay sonunda hükümetimize sunacağız. Bu düzenlemenin yapılmasını istiyoruz.”

Taşeron İşçi Gelişmelerinden ve Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir