Kamu Haberleri

TCDD 356 Personel Alımı Nisan Ayında Gerçekleştirilecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yayımladığı bir ilan ile personel alımı yapacağını açıklamıştı. Kurum daha sonra yayımladığı başka bir duyuru ile alımların Nisan ayında gerçekleştirileceğini açıkladı. DPB üzerinden yayımlanan duyuru detaylarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

TCDD PERSONEL ALIMLARI NİSAN AYINDA YAPILACAK

TCDD tarafından yayımlanan basın açıklamasında alımlarda 356 personel istihdamı sağlanacağı duyuruldu. Buna göre kurum çeşitli kadrolarda personel alımı yapacak. Alım yapılacak kadro detayları hakkında da bilgi veren TCDD şu ifadeleri kullandı, 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü olmak üzere toplamda 356 adet yeni personel alımı yapılacak.

TCDD 356 personel alımlarına başvuruların 9 Nisan tarihi itibariyle başlayacağını duyurdu. İlana başvurular daha önceki alımlarda olduğu gibi İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek.

Kurum ilana başvuruda bulunacak adayların yayımladığı başvuru koşullarında, ”Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir, Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır, Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır, Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir.” şartlarının olduğunu duyurdu. 

TCDD tarafından duyuru için TIKLAYINIZ

Kamu personeli alımları ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir