Kamu Haberleri

Toplu İş Sözleşmesinde Hükümetten İşçilere Ek İkramiye Müjdesi

Türk İş Sendikası ile Çalışma Bakanlığı arasında kamu işçilerinin dört dönemlik mali ve sosyal haklarına ilişkin Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. 

Bu sözleşme kapsamında kamu kurumlarında çalışan kadrolu kamu işçilerinin bu dört dönem boyunca ne kadar zam olarakları ve diğer tüm haklar netlik kazandı. 

Toplu İş Sözleşmesinde yer alan maddelerden bir tanesi de tediye ikramiyesi konusunda oldu. Bu düzenleme ile bazı işçilere ek ikramiye verilecek. İşte o madde ve detayları,

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE EK İKRAMİYE DETAYI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından imzalanan 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nin 7. Maddesinde ek ikramiye konusuna dair bir düzenleme var. Bu düzenleme maddesinde kamuda çalışan işçilerden ikramiye + ilave tediye gün sayısı 112 günden az olan işyerlerinde çalışan işçilere 5 gün ek ikramiye verileceği açıklandı. 

Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan o madde.

”Toplu iş sözleşmesinde ilave tediye+ ikramiye gün sayısı 112 günden az olan işyerlerinde, 2020 yılında uygulanmak üzere, 112 günü geçmeyecek şekilde 5 gün ilave ikramiye ödemesi yapılacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir