Kamu Haberleri

TTK 1500 İşçi Alımı Başvuru Tarihlerine İlişkin Açıklama

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu, 1500 işçi alımına dair merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. Bu konuda Resmi Gazete’de yayımlanan kararı hatırlatan Kazım Eroğlu personel alımlarının o karar neticesinde alınacağını duyurdu. Kazım Eroğlu tarafından yapılan açıklamaların detayları şöyle,

TTK 1500 İŞÇİ ALIM İLANI KISA SÜRE İÇİNDE YAYIMLANACAK

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) 1500 personel alımı için kadro ihdası Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Resmi Gazete’de kadro ihdasının açıklanmasının ardından ise adaylar ilanın ne zaman yayınlanacağını merak etmişlerdi. Adayların sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları paylaşımları sonrası Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu alımların ne zaman olacağına dair bilgi verdi. 

Kadro ihdasının yayınlanmasının ardından belirli bir süre içinde alımların yapılması gerektiğini ifade eden Kazım Erdoğlu kura çekimlerinin Ocak ayının ortasında olacağını duyurdu. Bu kapsamda ilanın bu süreden önce yayımlanması, başvuruların alınması ve başvuruların sonuçların bu sonuçların açıklanması gerekiyor. 

TTK Müdürü Kazım Eroğlu’nun Açıklaması

” Resmi Gazete’de yayınlandı. Bize Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yazı gelecek. Bu yazıda belli hususları koyacak. Bir: O yazı bize geldikten sonra sırasıyla TTK Yönetim Kurulu’ndan çıkaracağız. Bir gündem sıralaması var. Bunu tekrar Resmi Gazete’de ilan edeceğiz. Bugün ayın 14’ü nereden bakarsanız bakın her şey sıkıştırılmış olduğunu düşünürsek kura çekimi Ocak ayının yarısından başlayıp Şubat ayının 1’ini bulur. Hazineden bugün yazı gelirse bir 45 günlük takvim var. Bu zorunlu takvim, biz buna müdahale edemiyoruz.”

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir