Kamu Haberleri

TTK 1500 İşçi Alımı Başvuru ve Kura İşlemleri İle İlgili Açıklama

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kazım Erdoğlu kurum bünyesine 1500 işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında işçi alımı başvurularının ne zaman başlayacağını, alımların nasıl olacağını açıklayan Kazım Eroğlu açıklamalarında son detayları paylaştı. 

BAŞVURULAR 12 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

TTK 1500 işçi alım sürecinde yaşananları değerlendiren Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ilana başvuruların 12 Şubat tarihinden itibaren başlayacağını açıkladı. Başvuruların alınmasının ardından kura işlemlerine değinen Kazım Eroğlu 3 Mart tarihini işaret etti. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun Açıklamaları

“İş Kur boyutu, noter huzurunda kura çekimi boyutu, kura çekim alanının ayarlanması gibi hususlar programa bağlanacak. İnşallah 12 Şubat tarihinde İş Kur vasıtasıyla müracaatlar alınmaya başlayacak. Yine çok farklı bir program sapması olmaz ise 2-3 Mart tarihlerinde kura çekimlerini yapmayı planlıyoruz. Bu kura çekimiyle 1000 kişi işe alınacak. Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüm, kendisinden de teyit ettim. Eğer programında bir sorun olmaz ise kendisi de bu kura çekimine katılmayı düşünüyor.”

İlan yayımlandığında anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir