Kamu Haberleri

TTK 1500 İşçi Alımı Başvurularına İlişkin Açıklama

Binlerce vatandaş Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) bünyesine gerçekleştirilecek olan işçi alım ilanının yayımlanmasını bekliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama dolayısıyla, ilanın 2018 yılı içerisinde yayımlanmasını bekleyen adaylar için yapılan açıklamada ilanın neden yayımlanmadığı açıklandı. 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu tarafından TTK 1500 işçi alımına ilişkin açıklamaları sizlerle buluşturuyoruz. 

TTK 1500 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAYINLACAK?

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) işçi alımına ilişkin sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar yanıt verdi. Bu konuda çalışmaların yetersiz kaldığı yönünde ki eleştirileri değerlendiren Hamdi Uçar, “Polat Türkmen ve Ahmet Çolakoğlu ile bu işi sıkı takip ediyoruz. TTK Genel Müdürümüzle birlikte Salı günü Ankara idik. Her şey tamam, Hazine ve Maliye Bakanlığından bir yazı bekliyoruz. O yazı da bugün yarın gelir” açıklamasında bulundu.

İşçi alımının 2019 yerel seçimlere sarkacağı yönündeki iddialar hakkında da açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Uçar, “İşçi alımının yerel seçimlerle ilgisi yok. 1000+500 işçi alınacak biliyorsunuz. İlk etapta 1000 işçiyi o zamana kadar alacağız. İşçi alımı yerel seçimlere kalmayacak. Kamuoyunun bilgisi olsun” bilgisini paylaştı. 

Kamu Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir