Kamu Haberleri

TTK 1500 İşçi Alımına Yönelik Yaş, Askerlik İlan Tarihine Dair Açıklama

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1500 işçi alım ilanının yayımlanması merakla bekleniyor. Bu kapsamda 2018 yılı sonlarında açıklanan ve Ocak ayı içerisinde ilana çıkması beklenen ilan gecikmişti. Bu konuda AK Parti Zonguldak Milletvekili ve TKK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’ndan açıklamalar gelmişti. 

Söz konusu 1500 işçi alımına dair yeni açıklamalar geldi. İşte yaş, askerlik ve ilanın yayımlanma zamanına dair yapılan o açıklamalar. 

TTK İŞÇİ ALIMINA DAİR DETAYLAR BELLİ OLDU

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Kazım Eroğlu binlerce adayın yakından takip ettiği 1500 işçi alımına dair son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Bu konuda merak edilen konuların başında gelen şartı konusuna değinen Kazım Eroğlu bu konunun netlik kazanmadığını ifade etti. Öne çıkan yaş şartı konusunda da son gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan TTK Genel Müdürü bu şartın 31 olarak belirlenmesinin beklendiğini söyledi. 

Askerlik Şartına dair de açıklamalar yapan TTK Genel Müdürü bu şart için ortaya atılan iddiaları değerlendirdi ve şu ifadelerle bu iddialara son noktayı koymuş oldu. “Askerlik yapıyor olmaması bizim için yeterli. Başvuru yapacakların silah altında olmaması gerekiyor. 18 yaşından itibaren alımlar yapılacak”

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Uzun zamandır yayımlanması beklenen ilana dair yapılan son açıklamada, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Kazım Eroğlu net bir tarih verdi. 12 Şubat tarihini işaret eden TTK Genel Müdürü “12 Şubat’ta başlayacağız alımlara. Bütün muameleler bitti. Kura çekilecek. Dolayısıyla ondan sonra sağlıktır, eğitimdir, hemen başlatacağız” ifadelerini kullandı. 

TTK 1500 İşçi Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir