Kamu Haberleri

Tüm Partilerin Sözü Olan Öğretmenlere Ek Gösterge Vaadi Hala Tutulmadı

Öğretmenlere ek gösterge verilmesi konusunda AK Parti bazı vaatlerde bulunmuş ve öğretmenlerle beraber belirli meslek grupları için ek göstergenin çıkacağını duyurmuştu. Ek gösterge ile ilgili henüz net bir adım atılmamış olması CHP’nin gündemine geldi. 

EK GÖSTERGE VAADİ HALA YERİNE GELMEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, TBMM’de bir basın toplantsı düzenledi. Düzenlediği basın toplantısı kapsamında kamu gündeminin önemli konularından olan ek gösterge konusuna değinen Yıldırım Kaya ek gösterge için verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çekti. 

Öğretmenler ile ilgili açıklamasında ayrıca sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik konularına da değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya öğretmen ataması konusuna da vurgu yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, 117 bin öğretmen açığı bulunduğunu söylemesine rağmen bu ay içerisinde 20 bin sözleşmeli öğretmen atanacağını açıkladığını, 97 bin öğretmenin atamasının ise yapılamadığını söyledi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ek gösterge konusunda ise şu ifadeleri kullandı. “CHP de dahil olmak üzere tüm partilerin, öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge vaadi hala gerçekleştirilmedi. CHP grubu olarak, bu vaadin gerçekleştirilmesi için tüm çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir