Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen: 2019’da 100 Bin Öğretmen Ataması Talep Ediyoruz

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen ataması konularına dair yazılı bir açıklamada bulundu. Şubat ayı ve Ağustos ayında ayrı ayrı öğretmen ataması yapılması gerektiğini ifade eden Talip Geylan sayının ise 100 bin olması gerektiğini söyledi. 

2019’DA 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILSIN TALEBİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından öğretmen atamalarına ilişkin yapılan açıklamada, sözleşmeli öğretmenlerin durumuna dair açıklamalar yer aldı. Sözleşmeli öğretmenlere eş durumundan tayin hakkı verilmesi gerektiğini ifade eden Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlere tayin hakkı tanınmadığı için öğretmenler eşlerinden, çocuklarından ayrı görev yapmakta ve aile bütünlükleri zedelenmektedir, dedi. 

Bu durumun anayasaya aykırı olduğunu ifade eden Talip Geylan bu durumu protesto edeceklerini ve arıyıl tatilinde mutlaka sözleşmeli öğretmenlere tıpkı kadrolu öğretmenler gibi tayin hakkı tanınmasını isteyeceklerini bildirdi. 

Öğretmen atamaları konusunda da 100 binlik bir talepleri olduğunu ifade eden Talip Geylan “Şubat ayında 40 bin ilave atama ve ağustos ayında 60 bin olmak üzere 2019 yılı için 100 bin öğretmen ataması talep ediyoruz.” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir