Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan’dan Okul Yöneticisi Atama Açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilen yönetici atama işlemlerine dair açıklamalarda bulundu. Talip Geylan açıklamalarında, Yönetici atama yönetmeliğinde yapılan kısmi değişiklikle yazılı sınav-mülakat oranının yüzde 80-20 olarak revize edilmesi ve sınavın ÖSYM tarafından yapılmasını talep etti. 

TALİP GEYLAN’DAN YÖNETİCİ ATAMA AÇIKLAMASI

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan konuşma metninde, Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde değişiklik kararını değerlendirdi. Yazılı sınav ağırlığını yüzde 80 olarak belirlenmesi konusunda açıklamalarda bulunan Talip Geylan, sözlü sınavların tamamen kaldırılmasını talep etti. İşte o konuşma metni;

Talip Geylan’ın Konuşması

”Türk Eğitim Sen olarak, özellikle mülakatın kaldırılması hususundaki hukuki girişimlerimizin olacağının bilinmesini istiyoruz. Ayrıca 2023 Vizyon Belgesi’nde taahhüt edilen, okul müdürlüğünün ikinci görev olmaktan çıkarılıp kadroya alınması için de kanuni düzenleme ivedilikle gerçekleştirilmeli ve kadroya geçişler mutlaka merkezi yazılı sınavla yapılmalıdır. Aksi bir durum, yani, “aşil tendonlarını” ödüllendirecek şekilde, kul hakkı yiyerek göreve getirilmiş olanların kadroya geçirilerek statüye kavuşturulması asla kabul edilemez. Böylesi bir tutum, yıllardır yaşanan gayri ahlaki süreci onaylamak ve bir ortağı demektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir