Kamu Haberleri

TYP Personellerinin Kadroya Alınması Meclis’te Konuşuldu

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışan işçilerin kadro talepleri TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirildi. TYP işçilerinin uzun zamandır dile getirdikleri kadro talebi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından soru önergesiyle Meclis’e sunuldu. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından TBMM Genel Kuruluna sunulan soru önergesinde; TYP ile kaç personel çalıştırıldığı ve bu işçilerin kadroya alınmalarına dair bir gelişme olup olmadığı soruldu. 

CHP’DEN TYP PERSONELİNE İLİŞKİN SORU ÖNERGESİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu kanun soru önergesinde şu ifadelere yer verdi. 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Anayasa’nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla.

1) Toplum yararına çalışma programları kapsamında çalıştırılan kaç işçi bulunmaktadır? Daimî işçi statüsüne geçirilmesi için çalışma var mıdır?

TYP Personeli Kadro Talep Ediyor

Kamu kurumlarında TYP kapsamında çalışan personeller sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları paylaşımlar kadro taleplerini sık sık dile getiriyorlar. Öyle ki adaylar paylaşımlarında belirli süreli çalışmanın kendileri için mağduriyet yaşattığını dile getirerek kadro taleplerini duyurmaya çalışıyorlar. 

TYP haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir