Kamu Haberleri

Uzman Jandarma ve Uzman Çavuşlara Kadro Verilecek Mi?

Türk Silahlı Kuvvetlerin yapısında sözleşmeli askeri personel olarak bulunan ve vatanın her karış toprağına ayak basan er ve erbaşların kadro beklentileri devam ediyor. Bu konuda düzenleme yapılmasını isteyen binlerce askeri personel bu adımların seçim öncesi dönemde atılması gerektiğini savunuyorlar. 

TSK’da görevli bu askeri personellere kadro verilmesi konusu siyasilerin de gündeminde yer aldı. 

UZMAN ÇAVUŞ VE JANDARMALAR KADRO BEKLİYOR

Uzman Jandarma ve Uzman Çavuşlara kadro verilmesi konusunda son açıklama geçtiğimiz günlerde MHP tarafından gelmişti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşmış ve bu konuda somut adım atılması için çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulamıştı.

“Ben kendimi uzman çavuş, jandarma hissediyorum. Bu kahramanların problemlerinin çözülmesi konusunda bütün samimiyetimizle çalışıyoruz. Meseleye siyasi bakmıyoruz. Oy hesabı yapmıyoruz. Uzmanlar, TSK’nın belkemiğidir. Şu anda vatanın dağında taşında soğuk demeden beka mücadelesi veriyorlar. Fırat’ın doğusunu yerle yeksan edeceksek bunu uzman çavuşlarımız yapacak. Bu kardeşlerimiz kadro istiyorlar. Söz de aldık, oldu sayıyoruz. Uzman çavuşlarımız gösterilen her hedefe ulaşıyor. Bu kardeşlerimiz şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor. Orduevinde ne var? Açalım, eşiyle çocuğuyla kardeşlerimiz gelsin otursun. Ben bunun da olacağına inanıyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir