Kamu Haberleri

YÖK 100/2000 Doktora Bursu Başvuru Duyurusu Yayımladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 100/2000 YÖK Doktora Bursu 2018-2019 Bahar Dönemi başvurularının ne zaman başlayacağını ve başvuruların nasıl olacağını açıkladı. 

Bu kapsamda YÖK tarafından yapılan açıklamada, ”Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir.” açıklaması yapıldı. 

YÖK 100/2000 DOKTORA BURSU BAŞVURU DUYURUSU

YÖK tarafından yayımlanan doktora bursu başvuru ilanında başvuruların 27 Aralık tarihinde başlayacağı ve 11 Ocak tarihine kadar devam edeceği açıkladı. Doktora Bursu başvurularının nasıl yapılacağına dair de bilgi veren YÖK başvuruların belirtilen tarihler arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, doldurulan formları Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığımıza ulaştıralacağını duyurdu. 

YÖK Tarafından Yayımlanan Duyuruda Yer Alan Başvuru Detayları

BAŞVURU

 1- Yükseköğretim Kurumlarının “100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu”nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS’te * yetkilendirmeleri gerekmektedir.

Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

*YÖKSİS Rol Adı: “100/2000 YÖK Doktora Bursu”

2- Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora (web sitesinin internet explorer tarayıcısında açılması gerekmektedir.) adresinde bulunan Başvuru Formu’nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

3- Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan,en fazla 10 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapabilecektir.

4- Geçmiş dönemlerden kalan hiçbir kontenjan 2018-2019 eğitim öğretim yılı Bahar dönemine aktarılmayacaktır.

5- Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alan adıyla birebir aynı olması gerekmemektedir.

6- Önemli: Öğrencilere yönelik başvurular bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecektir.

Kamu kurumlarının duyurularından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir