Kamu Haberleri

Zabıt Katibi, Mübaşir ve İKM Alımları İçin 60 KPSS, Yaş Şartı Kaldırılsın Talebi

Adalet Bakanlığı bünyesine 2019 yılında çok sayıda kamu personeli alımı yapılacak. Adliyelere ve bakanlığa bağlı diğer birimlere gerçekleştirilecek alımların sayısı 8 bini bulması bekleniyor. Ancak ilan yayımlanmadan adayların daha önceki alımlarda mağduriyet yaşadıklarını belirttikleri bazı koşulların değiştirilmesi konusunda talepleri var.

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımızın sitemize yapmış oldukları geri bildirim ve sosyal medya üzerinden paylaştığınız talepleri dile getiriyoruz. 

İşte 2019 yılı Adalet Bakanlığı personel alım ilanında değiştirilmesi talep edilen o koşullar,

ALIM YAPILACAK KADRO BİLGİLERİ

2019 yılında Türkiye geneli Adalet Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı birimlerine çok sayıda kadroda 8 bine yakın personel alımı yapılacak. Bu konuya dair açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılmıştı. Bakan Gül bakanlığın çalışmalarının oldukça yoğun geçtiğini ifade ettiği açıklamasında bu yükün azaltılması için yeni personel alımları olacağını duyurdu.

”2018’de 7 bin 42 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71 bin 697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık.”

2018 Yılı Kadroları

2018 yılında yayımlanan personel alım ilanında Adalat Bakanlığı bünyesine İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi, Zabıt Katibi, Mübaşir, Memur, Sağlık Personeli, Tekniker, Teknisyen ve Diğer kadrolardan personel alımları oldu. 

Ancak adaylar bazı koşullardan dolayı ilanlara başvuru yapamadılar. İşte o koşullar

KPSS ŞARTI 70 PUAN DEĞİL 60 PUAN OLSUN TALEBİ

Adalet Bakanlığı personel alım ilanlarında adayların en çok talep ettiği konulardan bir tanesi KPSS puan şartının düşürülmesi noktasında. Adaylar ilanların 70 KPSS puanıyla değilde 60 KPSS puan sınırıyla yayımlanmasını istiyorlar.

Bu kapsamda çok sayıda yorum ve geri bildirimde bulunan adaylar kamuya yapılan alımların az olmasını ve herkese başvuru şansı tanınmasını dile getiriyorlar.

YAŞ ŞARTI KALDIRILSIN

Adalet Bakanlığı personel alım ilanının en çok konuşulan konularının başında yaş şartı konusu geliyor. Vatandaşlar bakanlık bünyesine gerçekleştirilecek olan alımlarda aranan 35 yaş şartının tamamen kaldırılmasını istiyorlar. 

KPSS’ye başvurularda yaş şartının olmamasını ifade eden adayların başvuru ve alımlarda yaş şartının sorun olmaması talebini sık sık dile getiriyorlar. 

Adalet Mezunlarına Öncelik Tanınsın Talebi

Adayların dile getirdikleri bir diğer talep ise Adalet Bölümü mezunu adaylara atamalarda öncelik tanınması. Birçok Adalet Mezunu aday bu konuda düzenleme talebini dile getirdiler ve alımlarda ilgili bölümlerin öncelikli olmasını istediler. Bu konu siyasilerin gündemine kadar geldi.

TALEBİNİZİ DİLE GETİRİN SESİNİZİ DUYURUN

Kamuilanlari.com olarak adayların taleplerini dile getirdik. Sizlerde eğitim, yaş, KPSS ve bunun gibi tüm koşullara ilişkin düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir ve sesinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI İLANLARI İLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELER İÇİN BİZLERİ TAKİP EDİN

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir